DİYARBAKIR İL MEM ARGE

ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJE BİLGİLENDİRME REHBERİ

Müdürlüğümüz AR-GE Şubesi Öğretmeni Deniz Tuncer tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğünü İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Beklen'in yaptığı Ulusal ve Uluslararası Proje Bilgilendirme Rehberi Müdürlüğümüz ve Ar-Ge web sayfasında
ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJE BİLGİLENDİRME REHBERİ

Bu rehber sayesinde 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde TÜBİTAK, e-Twinning, TEKNOFEST, ERASMUS+ ve EURODESK projelerine nasıl katılım sağlanacağı ve kriterlerinin neler olduğu ayrıntılı şekilde paylaşılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin sunuşunu yaptığı rehberde; "Yarının güçlü Türkiye'si, bugünün nitelikli eğitimiyle gerçekleşecektir. Ülke olarak çağın gerisinde kalmamak için sürekli çalışmaktayız. Ülkemizi bulunduğu yerden çok daha ileriye taşırken bunda bir nebze de olsa pay sahibi olmak her yurttaşın hayalidir. Bu doğrultuda eğitim neferlerinin, etrafını aydınlatan bir ışık misali memleketimize ve çevresindekilere faydalı olmak gibi çok önemli bir görevi vardır. Bu doğrultuda AR-GE Birimimiz, 2023 Eğitim Vizyonu amaçları doğrultusunda en büyük zenginliğimiz olan çocuklarımızın geleceğini aydın-lık kılmak için yenilikçi projeler geliştirmekte ve büyük bir istekle bu projeleri uygulamak için canla başla çalışmaktadır. AR-GE çalışmalarımız, bilimsel zeminde çok yönlü alan araştırmaları yapılarak yürütülmekte ve bu çalışmaların sonuçlarına göre Müdürlüğümüzün yol haritası belirlenmektedir. Çocuklarımızın bilimsel düşünüşünü sağlayacak ve yeteneklerini ortaya çıkartacak eğitim ortamları hazırlamaktayız. Bu doğrultuda AR-GE birimimiz "Boş durmuyoruz, boş bırakmıyoruz." ilkesi doğrultusunda bütün enerjisini çocuklarımız ve öğretmenlerimiz için harcamaktadır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Türk Millî Eğitiminin yakın ve uzak hedeflerini gözeterek insanî, ahlakî, millî ve manevî yönleri güçlü; bilimi, üretmeyi seven ve ülkesine bağlı nesiller yetiştirmek için nitelikli çalışmalar sürdürmenin çabasındadır. ARGE ekibi olarak hedeflerimizi gerçekleştirmek için eğitim camiamızın tüm fertlerini paydaş kabul etmekte, tüm kurum ve kuruluşlarla güç birliği ve iş birliği içindeyiz. Eğitimin tüm olanaklarını sefer-ber ederek ulaşamadığımız çocuğumuz, ailemiz ve okulumuzun kalmamasını hedeflemekteyiz. Öğretmenimizin itibarını koruyan ve artıran, öğrencilerimizi saygılı, başarılı ve mutlu kılan, milletimizin birliğini, ülkemizin bütünlüğünü sağlamlaştıran eğitim anlayışını benimsemekteyiz. Bu anlayış içinde gerçekleştirdiğimiz projelerimizin başarılı olması ve örnek gösterilmesi çalışma azmimizi artırmaktadır. Öğretmenlerimizin meslekî yönden kendilerini yenilemeleri ve alanlarında başarılı çalışmalar yapabilmeleri için de projeler yürütmekteyiz. Diğer taraftan çocuklarımızın kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat tanıyan uygulamaları sürekli desteklemekteyiz. Bilinmelidir ki geleceği imar edecek de imha edecek de elimizdeki genç nesildir. Bu bilinçle ve 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nin çizdiği yolda tüm eğitim çalışanlarımız ve AR-GE ekibimizce geleceğin güçlü Türkiye'si için çalışmaya devam edeceğiz. Projelerimizi hayata geçirmede bizleri her zaman destekleyen Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'na başta olmak üzere tüm yönetici ve öğretmenlerimize, iş birliği içinde olduğumuz kurumlarımıza ve gece gündüz birlikte çalıştığımız AR-GE eki-bimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ulusal ve Uluslararası Proje Bilgilendirme Rehberi'ne ulaşmak için tıklayınız.

Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı / Eski Eğitim Fakültesi / Yenişehir / Diyarbakır - 0412 322 2235 / 0412 322 2236

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.