DİYARBAKIR İL MEM ARGE

Diyarbakır'da Okul Öncesi FCL (Future Classroom Lab) Modeline Uygun Geleceğin Sınıfları Projesi

Diyarbakır'da Okul Öncesi FCL (Future Classroom Lab) Modeline Uygun Geleceğin Sınıfları Projesi kapsamında Bağlar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulunda, çevredeki okulların da yararlanabileceği geleceğin sınıfı tasarımı uygulanacaktır. 
Diyarbakır'da Okul Öncesi FCL (Future Classroom Lab) Modeline Uygun Geleceğin Sınıfları Projesi

Diyarbakır'da Okul Öncesi FCL (Future Classroom Lab) Modeline Uygun Geleceğin Sınıfları Projesi ile, günümüzdeki öğrenme ortamlarında ve okullarındaki klasik sınıflarının dışında yenilikçi bir öğrenme laboratuvarı olarak Future Classroom Lab. (FCL), öğrenmede ve öğretmede değişen stilleri desteklemek için geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini görselleştirmek için oluşturulmuştur. Bu laboratuvar, bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara nasıl entegre edildiğini göstermek amacıyla 'Yaşayan Laboratuvar' olarak tasarlanmıştır. Bu alan çağımızda hızla gelişen bilginin öğrenciler tarafından keşfedilerek, kavrayarak öğrenilmesinin aktif bir öğrenme ortamında kalıcı öğrenmelerin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Amacımız eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, dezavantajlı bölgede yaşayan çocukların eksik olan eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak çocukların zorunlu eğitim dönemlerindeki akademik başarısını arttırmaktır. Bu amaçla ilimizdeki öğrenci sayısı bakımından en kalabalık ve yoğun olan ilçemiz Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu merkezinde çevredeki Future Classroom Lab (Geleceğin Sınıfları Lab). kapsamında oluşturulacak öğrenme laboratuvarları oluşturulması ve hem öğrenci hem öğretmenlerimizi geleceğe hazırlayan çalışmalara katkı sağlamaktır.

 

Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı / Eski Eğitim Fakültesi / Yenişehir / Diyarbakır - 0412 322 2235 / 0412 322 2236

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.